Smutna rzeczywistość jest taka, że większość ludzi ma niewielkie umiejętności finansowe, ponieważ zdobycie takiej wiedzy wymaga wysiłku, pracy i myślenia. A w dzisiejszych czasach większość ludzi zazwyczaj chce zrelaksować się przez większość wolnego czasu. Jednak, aby odnieść sukces, musimy zobaczyć wiele raportów rocznych, zanim znajdziemy ten, właściwy.
Jeśli jednak jesteś jednym z tych, którzy chcą i czują potrzebę pomocy pośrednika, warto wiedzieć, jaki broker najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Możesz mieć kogoś, kto aktywnie planuje Twoją inwestycję, lub kogoś, kto byłby dostępny tylko wtedy, gdy potrzebujesz porady.
Istnieje sześć rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, aby wybrać maklera giełdowego.
Pierwsza ma na celu określenie usług jakich szukasz i celów inwestycyjnych. To dlatego, że pośrednicy zazwyczaj nie oferują usług w różnym stopniu. Są tacy, którzy koncentrują się na inwestycjach, a inni mogą położyć większy nacisk na edukację inwestorów i planowania finansowego.
Po drugie, porównanie zniżek i pełnej obsługi firmy. Zniżka brokerów pojawia się wtedy, kiedy broker zakupuje i sprzedaje papiery wartościowe w niższej prowizji, ale oferuje niewielkie lub żadne porady. Tymczasem, z pełnym zakresem usług, broker będzie planował z wami strategię inwestycyjną, ale trzeba będzie zapłacić za to więcej.
Trzecia to poprosić o rekomendacje przyjaciół i znajomych. Można spróbować przeprowadzić wywiad jakie mają doświadczenia z co najmniej trzema kandydatami przed dokonaniem wyboru.
Czwarta to poznanie wszystkich potencjalnych brokerów w biurach. Możesz dowiedzieć się jaką mają filozofię inwestycyjną i jak radzą sobie z klientami. Możesz poprosić ich, aby podali dane o specjalnych szkoleniach w jakich brali udział.
Piąta wskazówka w jaki sposób wybrać maklera to omówienie odszkodowania. Można również dowiedzieć się, jakie struktury opłat i minimalnej wysokości zakupów są wymagane. Możesz również zapytać o specjalne zniżki jakie mogą być w stanie uzyskać dla niektórych marek funduszy inwestycyjnych.
Szósta to dowiedzieć się jak często sprawdza pośrednik swoich klientów. Jeżeli usłyszysz od brokera, że co kilka tygodni, to może powinieneś wybrać kogoś, kto woli walczyć na każdej zmianie na rynku – Twój wybór.